Hakkımızda

İnsan için, ülke için, dünya için idealleri ve bu ideallerden aldığı güçle büyüyen köklü kuruluş…

Temelleri yarım asır, tarihi binlerce yıl önceye dayanan ve kültürlerin kavuşma noktası olan İpek Yolu'nun en önemli kavşağı olan Doğubeyazıt’ta atılan Can Holding, bugün dünyanın 20 ülkesinde, Türkiye’nin 7 bölgesi ve 81 şehrinde faaliyet gösteren şirketleri, fabrikaları, akaryakıt istasyoları ve bayileri ile enerji, sanayi, turizm, elektronik, lojistik, sağlık ve eğitim gibi farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdürüyor.

Yola çıktığı 1950 yılından bu yana ilkelerinden ödün vermeden kararlılıkla ilerleyen Can Holding, Türkiye’nin gelişen ekonomisinden, kıtaları birleştiren coğrafi konumundan ve çalışkan insanlarından aldığı güçle ve vizyoner yaklaşımıyla ulusal ve küresel boyutta başarılara imza atıyor.

1972 yılından itibaren uluslararası faaliyetlerine başlayan grubumuz ortak tarihi, sosyal ve kültürel yakınlığı olan başta Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Arnavutluk, Romanya, Makedonya, Kosova, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Irak, Suriye ve İsrail olmak üzere yaklaşık 20 ülkede olmak üzere başta o ülkelerin yurttaşlarına saygı ve hassasiyetlerini önceliğe almak şartı ve ilkesi ile bu ülkelerde iş birlikleri kurmuş, yatırımlar yapmış ve yapmaya devam ediyor.

Aynı zamanda başta enerji sektöründeki faaliyetlerimiz olmak üzere, depolama, lojistik, altyapı hizmetlerimizin büyük çoğunluğu uluslararası Glencore, Trafigura gibi büyük trading şirketleriyle akredite bir şekilde uzun yıllardır ilkeli disiplinli işbirlikleri ve servis anlaşmaları ile sürüyor.. Ve aynı şekilde uluslararası bankaların trading bölümlerinde uzun yıllara dayanan ve her geçen gün artarak devam eden işbirliklerimiz, servis ve hizmet anlaşmalarımız devam ediyor.

“Modern teknoloji, kaliteli ürün, kusursuz hizmet”

Kurulduğu ilk günden itibaren “Önce İnsan” “Önce Ülke” ilkeleri ve bu çerçevede iş yaklaşımıyla yol haritasını çizen Can Holding şirketler grubu, tüm paydaşları, çalışanları, müşterileri, ulusal ve uluslararası ortakları, toplum ve ülkesi için öncelikle değer ve ilkeli farklılık yaratmak adına adımlar atmaya devam edip, paydaşlarının ihtiyaçlarına yanıt verecek ürün ve hizmetler sunuyor. Modern teknoloji, kaliteli ürün, kusursuz hizmet, çağdaş ve ilkeli işletmecilik anlayışını taşıyan Can Holding şirketler grubu bağlı olduğu kurumsal ve etik değerlere karşı sorumluluklarını yerine getiren, yüksek performans ve kârlılık konusunda tüm paydaşları için istikrarli ve uzun vadeli değer oluşturmayı amaçlıyor.

Can Holding, bugün bütün iş kolları ve bağlı ortaklıkları ile birlikte direk ve dolaylı çalışan 15 bini aşan çalışanı ile büyük bir ailedir. Bu büyük ve köklü aile bugüne kadar yaptığı çalışmalarla konsolide büyüklük olarak Türkiye'nin en büyük gruplarından biridir.

Konsolide büyüklüğün, devam eden yatırım ve kapasite artırımları ile birlikte 2025 itibariyle mevcut büyüklüğün 2 katına çıkması öngörülmektedir.

Çalışma disiplinini emeğe saygı, insana güven, şeffaf ve uluslararası kabul gören yasa, kural ve ilkelere kayıtsız şartsız uyma prensibi ile temel iletişim ve dürüst yaklaşımla bütünleştiren Can Holding, yüksek kalite, çok hızlı değişen teknolojik ilerlemelere anında uyumlu olma anlayışıyla ürettiği ürün ve hizmetler sunuyor.

Bu paralelde insan ve emek haklarına saygılı ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor.

Attığı her adımla faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde örnek teşkil eden Can Holding şirketler grubu, sürdürülebilir bir dünya adına sorumluluklarının bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor ve kurumsal sosyal sorumluluk yükümlülüklerini yerine getirip, kaynaklarını verimli şekilde kullanan dünya vatandaşlarına ve uluslararası hukuk kurallarına, iklim ve çevreye saygılı bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

"Dünya vatandaşları olan paydaşları ile Büyük Bir Aileyiz”

Her koşulda toplum, ülke ve dünya yararını gözeten, güvenilir ve girişimci bir kuruluş olmayı hedefleyen Can Holding, ürün ve hizmetlerinin kalitesini arttırmak için yerel ve global danışmanlık firmaları ile çok yakın çalışıyor.

Grup bünyesinde faaliyet gösteren 80 kişilik ARGE ekibi, üviversiteler ile olan inovasyon alanındaki işbirlikleri ve ulusal ve uluslararası danışmanları ile teknolojik ve endüstriyel gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli geliştiriyor.

Köklü geçmişinden gelen deneyim ve bilgi birikimini çalışanlarından aldığı nitelikli insan gücüyle buluşturan Can Holding, sürdürülebilir büyümesine hız kesmeden devam ediyor.

Vizyoner, planlı, donanımlı ve alanında uzman insan kaynakları ve uluslararası akredite şirketler ve onların ekibi ile faaliyet gösterdiği her sektörde evrensel kalite standartları, uluslararası hukuk, bankacılık ve finans regülasyonlarına uyum en önemli ilkelerinin başında geliyor.

McKinsey Merkez Ofisi ve Türkiye ofisi ile yapmış olduğu stratejik işbirliği çerçevesinde, yeni yatırım planlarının modellemesi ve arayışını bütün grup şirketlerini kapsayacak biçimde planlıyor.

Cumhuriyetimizin gururla kutlayacağımız 100. yılında, Can Holding ve iştirakleri, küresel ekonomiye ve eğitim sektörüne yaptığı yatırımlarla Türkiye’ye hizmet vermek için azimle çalışmalarını sürdürüyor.

Zamanhan Can

Kemal CAN

Başkan