Enerji & Petrol Grubu

Enerji

Energy

Grup 1993 yılında, Türkiye’nin bugün itibariyle En Fazla Akaryakıt İstasyonu İşletme Sahipliği olan “Enerji Petrol A.Ş.” temellerini İstanbul’da ilk akaryakıt istasyonunu kurarak atmıştır, aynı yılda büyük hacimli petrol ve türevleri ticaretine başlanmıştır.

Enerji sektöründe hızla ve planlı bir şeklide büyüyen “Enerji Petrol”, 2000 yılında, stratejik yatırım olması sebebiyle çok ağır yasal şartlara uygunluk prosedürlerinin tamamlanması sonucu ”Milli Güvenlik Kurulu” tarafından verilen “Dağıtım Lisansı” Alan ilk şirketlerden olmuştur.

Bu yıllar itibariyle Türkiye’nin bütün bölgelerinde hızlı bir büyüme trendi yakalayan Grup, 2003 yılında ilk yüksek kapasiteli “madeni yağ” fabrikasını, 2005 yılında “Enerji Gaz” tesisini kurarak enerji sektöründe diğer türev ürünleri kategorisinde büyümeye başlamıştır.

Bu temeller üzerine kurulan Can Enerji Grubu, bu gün itibariyle, Türkiye’nin en fazla petrol ve türevleri depolama kapasitelerine sahip gruplarından biri olup, sahip olduğu 150 bin metre kare alanda faaliyet gösteren 4 yüksek kapasiteli, uluslararası standartlara uygun ve uluslararası banka ve trading şirketleri ile akredite olarak ve uzun sürelere dayanan anlaşmalarla dünya devi şirketlere depolama ve lojistik servis ve hizmetleri sunmaktadır.

Yine, “Energy” markası ile Türkiye’nin 81 ilinde 475 akaryakıt istasyonu ile başta Türkiye sanayisinin kalbi Marmara bölgesi olmak bireysel tüketici ve sanayi üreticilerine akaryakıt, gaz, madeni yağ ve diğer petrol türevleri dağıtım hizmeti veren en yaygın şirketlerinden başında gelmektedir.

Madeni Yağ

madeni-yag-canholding

Yıllık 21.000 ton / yıl üretime sahiptir. Benzinli ve dizel motor yağları, otomotiv dişli ve transmisyon yağları sanayi ve endüstriyel yağlar, antifiriz ve cam suyu, oto bakım ürünleri üretiminde faaliyet göstermektedir.

Energy Madeni Yağ ürünleri dizel, benzinli ve LPG’li motorlar ile sanayide kullanılan araç ve ekipmanlara cevap verebilecek kalitede arıca en son teknolojik gelişmelere göre üretilmiş 777 Otomobil katkı grubu ürünleri ile tüketicinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitede ISO 9001 2000 Kalite Belgeli tesiste ve TSE onaylı ürün yelpazesi içinde uluslar arası ve otomotiv sektörünün şartnamelerine uygun yüksek kaliteli ve yüksek performanslı 290 çeşit ürün üretmektedir.

Web Sitesi:

www.enerjipetrol.com