Dayanıklı Tüketim Grubu

Elektronik ve Küçük Ev Aletleri

2000 yılında değişen ihtiyaç ve gelişmeleri takip ederek, diğer lokomotif sektörlerinden olan uluslararası ticaret açısından stratejik öneme sahip “Dayanaklı Tüketim ve Elektronik” grubunun temelleri atılmış, ilk olarak “Awox” markası ile Televizyon, 25 farklı ürün gamında Küçük Ev Aletleri imalatı için ilk fabrikası Çerkezköy’de kurulmuştur.

Çerkezköy OSB’de 40bin m2 kapalı üretim tesisi. Lüleburgaz’da 20bin m2 depolama alanı ile 6 ayrı bölümde üretim yapmaktadır. üretimde son teknolojiyi kullanması ve modern satış sonrası destek hizmetleri ile Türkiye pazarında önemli bir paya sahiptir. Yurt dışı dahil AR-GE departmanında çalışan 90 mühendis ile ülke ekonomisine katma değer yaratmaktadır.

Devam eden yıllarda, bu sektöre verilen stratejik önem ve hedefler çerçevesinde kapasite artırım ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde yeni yatırımlar ile başta Türkiye’ye komşu ülkelere ihracat hedefi ile ve kısa sürede bitecek olan kapasite artım yatırımlarının tamamlanması ile Cumhuriyeti’mizin gururla kutlayacağımız 100. yıl olan 2023 itibariyle 700 bin metre kare üretim alanına sahip, Beyaz Eşya, Televizyon, Küçük Ev Aletleri çeşitleri, Klima ve Soğutma cihazlarının bütün ve son mamul olarak her aşaması dahil olmak üzere Türkiye’nin en büyük imalat şirketi haline gelmeyi planlamakta ve bu kapsamda yapılan yatırımların tamamlanması ile toplamda dayanaklı tüketim ürünleri gamında yıllık "Awox” “Seikon” “Telefox” "Energia” markaları ile 50 milyon adet teknolojik ürün üretimi, dağıtımı ve ihracatını öngörmektedir.

Reklam Filmleri

Markalarımız

Web Sitesi:

www.awox.com.tr